21 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

AÖL kayıt yenileme uzatılacak mı? MEB açıklaması

Dün itibariyle sona eren AÖL kayıt yenilemelerin ardından lise eğitimine devam etmek isteyenler AÖL kayıt yenileme tarihleri uzatılacak mı sorusunun yanıtını arıyor. 2017 yılı itibariyle Açık Öğretim Lisesi okuyan öğrenciler 18 Mayıs’a kadar 3.dönem kayıt yenilemelerini gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 08 Mayıs’ta başlayan AÖL 3.dönem kayıtları 18 Mayıs çarşamba günü itibariyle sonra erdi. 19 Mayıs tarihinde AÖL kayıt yenilemesi yapamaya çalışanlar için ise böyle bir şeyin mümkün olmadığını açıkladı. MEB AÖL kayıt yenileme tarihlerini uzatması durumunda haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

3. Dönem sınavları 1 – 2 Temmuz 2017tarihlerinde yapılacaktır. Özellikle askerlik görevini yapan öğrenciler başta olmak üzere bu tarihlerde nerede bulunacaksanız sınav merkezinizi kayıt yenileme süresince bu merkeze göre Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranından yeniden güncelleyiniz.

NOT: 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle 17 yaşını doldurmuş silik, donuk veya aktif öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü